Wielkanocne inspiracje

Wielkanoc 2021

Minął rok, a przed nami kolejne Święta w średnio sprzyjających okolicznościach. Po mału trzeba oswoić się z myślą, że czasy sprzed pandemii raczej nie wrócą i zacząć jakoś normalnie żyć. A jednak często jeszcze słyszę ,,nie mam ochoty”, ,,nie czuję atmosfery”, ,,nie chce mi się nic przygotowywać”. Bardzo to smutne… Wiem, że pandemia odbiera chęć do działania i łatwo jest odpuścić, ale czy nie warto coś z tym zrobić i zadbać o dobry nastrój swój i bliskich, z którymi te święta spędzimy? Nawet jeśli to będzie (z wiadomych przyczyn) bardzo wąskie grono, to jestem przekonana, że warto, a ten wpis może Wam w tym pomóc. Znajdziecie w nim kilka pomysłów na aranżację wielkanocnego stołu, najpiękniejsze pisanki jakie w życiu widziałam i przepisy na coś słodkiego. Przy okazji poznacie kilka fantastycznych dziewczyn autorki inspiracji. Mam nadzieję, że zmotywujemy Was do działania i zorganizujecie wyjątkowe i niezapomniane Święta.

Kasia instagramerka, autorka bloga Baśniowy dom, przygotowała dwie aranżacje wielkanocnego stołu, którymi jestem zachwycona. Obie choć różne, są zjawiskowe, lekkie i jednocześnie łatwe do zrobienia.

Pierwsza propozycja w stylu rustykalnym , charakteryzuje się naturalnymi elementami dekoracyjnym w jasnych barwach. Świetnie w takiej aranżacji sprawdzają się drewniane dodatki, lniane obrusy, bieżniki i serwetki, jutowe podkładki, kompozycje z suszonych roślin i żywe kwiaty.

Wielkanoc 2021

Druga aranżacja bardziej wiosenna, w pastelowych barwach. A jednak elegancka, dzięki zastosowaniu klasycznej białej zastawy i serwetek, kontrastujących z pastelowo-różowym obrusem. Dopełnieniem całości są świece i gipsówka, która sprawdzi się jako dekoracja talerzy, a bukiet ususzonej świetnie zastąpi żywe kwiaty.

Wielkanoc 2021
Wielkanoc 2021
Wielkanoc 2021

Ostatnia propozycja wystroju stołu w stylu glamour została przygotowana przeze mnie, we współpracy z marką Ferrero. Charakterystyczne są tu dodatki w kolorze złota, nadające całości elegancji i blasku. Więcej o tej aranżacji przeczytacie na Słodkie Inspiracje Ferrero w sekcji porady ambasadorek.

Wielkanoc 2021
Wielkanoc 2021
Wielkanoc 2021

A gdybyście mieli ochotę uzupełnić Wasze aranżacje o tradycyjne pisanki, to polecam zajrzeć do Joli woskiem-malowane , która wykonuje pisanki bardzo starą i trudną techniką batikową. Technika ta polega na nakładaniu wosku i kąpieli jajka w barwniku, który farbuje jedynie miejsca nie zamaskowane warstwą wosku. Wosk nakładany jest na skorupkę jajka za pomocą szpilki. Po wyjęciu z farby ogrzewa się powierzchnię jajka aby usunąć wosk. Jeżeli pisanka ma być wielokolorowa czynność tę należy powtórzyć tyle razy ile ma być kolorów. Tę tradycyjną technikę Jola uzupełniła o bardziej nowoczesne wzornictwo i kolorystykę.

Wielkanoc 2021
Wielkanoc 2021
Wielkanoc 2021
Wielkanoc 2021
Wielkanoc 2021

No to jak już mamy nakryte stoły, ozdobione pisanki, przydałoby się coś dobrego do jedzenia. I tu polecam zajrzeć do Słodziakolandii. Po za tradycyjnymi potrawami u Żanety znajdziecie przepisy na słodkości, którymi zachwycicie gości przy świątecznym stole.

Liczę, że po przeczytaniu tego artykułu nabraliście ochoty do działania, będzie mi bardzo miło, jeśli zostawicie po sobie komentarz.

A ja życzę Wam, aby te Święta były przepełnione radością, spokojem, miłością i nadzieją… Wszystkiego dobrego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *